Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Hoe doe ik het goed?

A, 31 jaar

Goedendag, Hierbij een vraag van mij. Ik heb twee kinderen in de basisschoolleeftijd en ben sinds een aantal jaren gescheiden van de vader van mijn kinderen. Inmiddels ben ik hertrouwd en heb met mijn huidige man ook kinderen. Nu is het zo dat mijn ex-man zich steeds met ons en ons gezin bemoeit. Zo zorgt hij er voor dat er ook dingen stagneren bij mijn andere kinderen (die niet van hem zijn). Hij praat veel over de scheiding met de oudste twee en belicht dan uiteraard mij als moeder uiterst negatief. De kids moeten praten van hem over hoe het met/bij mij gaat, over eigenlijk alles van hun leven bij mij en de scheiding. We zijn nu opnieuw in een conflict verwikkeld met advocaten. Hij is weer een proces begonnen. Buiten dat dit me heel veel geld kost welke ik niet aan de kids kan besteden, kost het me ook heel veel energie en soms echt 'levensvreugde'. Ik wordt er zo moe van! En ook dat merken de kinderen :( Ik kan hem niet stoppen, maar hoe kan ik er richting de kinderen het beste mee omgaan? Ik wil niet lelijk praten over hun vader. Ik merk wel dat ze er soms niets van begrijpen. Ik ben uitgeput en daardoor ook niet altijd de gezelligste... Maar het is zo belastend. Alle tips over het niet te laten overheersen ten spijt, want het is er gewoon!! Hij praat lelijk over mij tegen de kinders en anderen. Alles wat er gebeurd is zo schadelijk voor ze en ik wil niet hetzelfde doen als hij... Maar hoe doe ik het wel goed voor mijn kinders??? Graag jullie ideeën/tips! Deze zijn hartelijk welkom! Bedankt alvast!
OF

Reacties (3)

Ik

meer dan 10 jaar geleden

Ik ben ook een gescheiden moeder van 3 kinderen, maar ik ben ook kind van gescheiden ouders. Mijn vader sprak vroeger regelmatig lelijk over mijn moeder. Dat zijn woorden die ik tot op de dag van vandaag niet ben vergeten. Dus mijn advies is om nooit lelijk te praten over je ex, ook al is hij nog zo lelijk tegen jou. Zeg tegen de kinderen hoe je erover denk, zonder je ex in een kwaad daglicht te zetten. Hou het bij jezelf. Ik heb ook een ex die mij het leven zuur probeert te maken. Mijn tactiek is om heel zakelijk te blijven. Blijf rustig als je met hem communiceer. Hou je emoties in bedwang. Dan kom je heel sterk over. Als je je emoties toont tijdens een gesprek of mail, zeg je soms dingen die je beter voor je had kunnen houden. Ik laat mails die voor mijn ex zijn bestemd altijd nalezen door iemand, en laat hem altijd nog een dag liggen voordat ik hem verstuur. Als ik een gesprek heb met mijn ex, dan blijf ik zakelijk en rustig. Als hij dingen zegt, die me raken, dan zeg ik op een rustige en kalme toon, dat ik daar later nog op terug kom, dat ik erover na moet denken. Heel veel succes!

0

Aron

meer dan 10 jaar geleden

Beste A, Bedankt voor uw bericht op ons forum! Ik kan mij heel erg goed voorstellen dat dit een erg moeilijke situatie voor u is. Dat is gewoon heel erg begrijpelijk. Het is erg moeilijk om iets te doen aan uw ex-man vrees ik. Sommige mensen hebben een doel in hun hoofd en dat is er gewoonweg niet uit te krijgen. Ze streven alleen maar naar het realiseren van hun wil. Wat wel mogelijk is, is om uw ex-man te laten beseffen waar hij mee bezig is. Ik zou in eerste instantie eens gaan praten over de scheiding met uw kinderen. Vraag aan hen hoe ze zich bij de scheiding voelen. Wat willen ze bijvoorbeeld graag anders zien? Wat vinden ze van het feit dat hun vader zo negatief over hun moeder praat? Als uw kinderen het erg vervelend vinden dat hun vader zo gemeen praat over u, dan kunt u bijvoorbeeld eens tegen uw kinderen zeggen dat ze dit tegen hun vader moeten zeggen. Doordat de kinderen zoiets zeggen tegen hun vader, kan er heel veel besef bij hem komen, want als zijn kinderen er iets van zeggen, dan moet dat iets met hem doen. Ik wil u vooral ook de tip geven om optimistisch en vooral EERLIJK te blijven. Eerlijkheid waarderen kinderen enorm en ze willen gewoon de waarheid horen. Ikzelf als kind van gescheiden ouders hoor altijd van elke ouder een ander verhaal, dus ik weet dat één van hen sowieso liegt. Het feit dat een van mijn ouders tegen mij liegt doet mij enorme pijn. Heel veel succes en ik wens u veel positiviteit toe. Met vriendelijke groet, Aron

0

Mary

meer dan 10 jaar geleden

Beste A, Wat moeilijk voor je! Je zou het zo graag anders willen hè? Over je vraag hoe met je kinderen om te gaan... Hoe staan de kinderen erin? lijden ze omder de situatie? Wat hebben ze nodig van jou? En als er negatief over je wordt gepraat: vroeg of laat omtdekken kinderen toch de waarheid, dus wat dat betreft: wees jezelf en laat je daar niet door beinvloeden.

0

Geef antwoord op deze vraag

Reageren op vragen van ouders is alleen mogelijk door kinderen met gescheiden ouders

respond to letter