Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Zorgregeling

Sander, 42 jaar

Hoi allemaal, Fijn dat ik op dit forum mijn dilemma rondom de nieuwe zorgregeling voor mijn zoontje van vier kan posten. Zijn moeder en ik zijn sinds februari uit elkaar en ze woont op een uur rijden van waar wij wonen. Ik heb op dit moment hoofdzakelijk de zorg voor ons zoontje. Hij gaat hier in de wijk naar school en naar de bso. Elke vrijdag haalt zijn mama hem van school (12:00u) en de ene week haal ik hem op zaterdag om 11:uur bij mijn ex op en de andere week brengt zij hem op maandagochtend naar school. Mijn ex gaat per half oktober dichterbij wonen. Op een half uur rijden vanaf school/bso/mij. Ze wil dan graag een andere zorgregeling, namelijk week op week af. Ik heb daar erg mijn bedenkingen bij in verband met extra reizen, vroeger op, praktische zaken als bijvoorbeeld sport. We hebben nu een bemiddelaar via het maatschappelijk werk en deze geeft aan dat het belangrijkste is dat wij samen achter de nieuwe regeling staan en we deze duidelijk communiceren. Is het echt zo simpel of loop je bij een kind van vier nog tegen mogelijke uitdagingen aan? Kan hij ons wel zo lang missen (ik vraag het me echt af en voor mezelf geldt het zelfde). En hoe zit het met het reizen? Heeft een van jullie daar ervaring mee? Ik wil een voor mijn zoontje zo gunstig mogelijke zorgregeling. Als dit voor ons als ouders niet helemaal optimaal is dan is dat voor mij een gegeven.
OF

Reacties (2)

Yannick

meer dan 10 jaar geleden

Dag Sander, Bedankt voor je bericht op het forum. Ik weet het fijne natuurlijk niet van de situatie, daarom is 't lastig om die te beoordelen. Het is wel een voordeel dat de moeder dichterbij komt te wonen. Hierdoor is de reistijd korter, evenals de afstand. Dan kan een fijner gevoel geven voor jullie zoontje. Het belangrijkste is, volgens mij, om een goede middenweg te vinden: niet te lang bij de ÊÊn want dan wordt de ander op ten duur gemist, maar ook weer niet continu heen en weer reizen. Dat is vermoeiend en zorgt ervoor dat een kind weinig routine en rust krijgt. Daarom is het simpelweg het beste om te kijken naar een logische verdeling/planning; als hij moet sporten is hij bij papa, mama brengt 'm op een specifieke dag naar school, papa haalt 'm op die dag weer op, mama gaat op zondag met hem bij opa en oma eten, enzovoorts. Ieder kind heeft routine nodig. Ik kan niet beoordelen hoe jullie zoon op een nieuwe afspraak reageert en of hij zich hier prettig in voelt. Als het nu goed gaat, dan zou ik adviseren om niet te veel te veranderen. Een kind heeft tijd nodig om te wennen aan alle nieuwe situaties en veranderingen. Routine is daarin erg belangrijk. Veel succes gewenst! Yannick (23)

0

Aron

meer dan 10 jaar geleden

Beste Sander, Ik begrijp helemaal dat u zich zorgen maakt om de situatie. Het is inderdaad erg lastig wat in zo'n situatie het beste is, vooral wanneer daar niet gemakkelijk een besluit over genomen kan worden. Ik ben zelf een kind van gescheiden ouders. Als ik iets altijd als erg vervelend ervaar, dan is het wel het verhuizen van de ene ouder naar de andere ouder. Het is allemaal gewoon erg lastig met spullen verplaatsen enzovoorts. Mijn ouders wonen zelfs maar twee straten van elkaar af en nog ervaar ik het als ontzettend vervelend. Ik denk dat iedere extra kilometer afstand het eerlijk gezegd alleen nog maar vervelender maakt. Als ik u was, zou ik proberen ervoor te zorgen dat uw ex partner zo dicht mogelijk in de buurt van uw woonplaats komt te wonen. Dit is voor uw kind het prettigst, want dan kan uw kind bijvoorbeeld op de fiets van de ene ouder naar de andere ouder, dit vinden kinderen van gescheiden ouders gewoon ontzettend prettig! Ik zou vooral aan uw eigen kind proberen te vragen wat hij zelf fijn vindt. Het zou fantastisch zijn als daar zoveel mogelijk rekening mee gehouden kan worden. Veel succes! Met vriendelijke groet, Aron

0

Geef antwoord op deze vraag

Reageren op vragen van ouders is alleen mogelijk door kinderen met gescheiden ouders

respond to letter