Wanneer vertel je het
Mieke, 46 jaar
Reacties (2)
20 dagen geleden
HI Mieke,
Wat een lastige situatie, ik vind het heel begrijpelijk dat je hierin zoekt naar wat het beste moment is.
Als kind van gescheiden ouders herken ik wel dat je vaak al voelt dat er iets is, ook al is het nog niet uitgesproken. Als ik voor mezelf spreek, vond ik die spanning en onduidelijkheid best verwarrend.
Voor mij was het fijner om te weten waar ik nu eigenlijk aan toe was. Ook al was het verdrietig, het gaf ergens ook rust.
Over de timing van het vertellen. Ik snap wel dat jullie kiezen voor na de verjaardag, zo kan het nog een fijn moment zijn. Maar ik denk ook dat er niet echt een 'perfect' moment bestaat. Uiteindelijk denk ik dat eerlijkheid meer helpt.
Wat betreft school of vakantie: het kan inderdaad allebei helpend zijn. Afleiding kan fijn zijn, maar ook ruimte om gevoelens te hebben. Ik denk dat dat verschilt per kind. Jij als moeder zult dat waarschijnlijk zelf het beste aanvoelen, wat passend is π€
Liefs Saar!
20 dagen geleden
Hallo Mieke,
Allereerst sterkte in deze lastige situatie. Wat goed dat jullie het bespreekbaar hebben gemaakt met de kinderen. Soms denk je kinderen te beschermen door iets te verbergen, maar kinderen hebben vaak meer door dan je denkt. Dat jullie het op tafel hebben gelegd vind ik dan ook heel verstandig.
Wat betreft het vertellen, naar mijn mening is het ook een beetje de pleister eraf trekken. Het is fijn om al meteen iets van duidelijkheid en perspectief te bieden, maar tegelijkertijd is het voor kinderen soms ook gek als er 'achter de schermen' al vanalles geregeld is zonder hun medeweten.
Mijn ouders hebben het vertelt op een normale avond terwijl we tv aan het kijken waren. Het viel compleet rauw op mijn dak, maar ik neem ze hierin niks kwalijk. Er was in mijn situatie ook nog veel onduidelijk, maar ik vond het fijn dat mijn ouders heel duidelijk maakten dat wij bij hen beide altijd welkom waren. En dat wij daarin ook een stem hadden. Het was een verwarrende periode, maar ik was blij op de hoogte te zijn.
Dat gezegd hebbende denk ik dat het niet eens veel uitmaakt wanneer je het vertelt. Vakantie en school kan inderdaad beide een afleiding zijn, dus dat maakt denk ik niet zo veel uit.
Even wachten na de verjaardag is denk ik wel fijn als het om een korte tijd gaat.
Heel veel succes met het vertellen. Ook voor je kinderen zijn wij als Villa Pinedo altijd bereikbaar.
Liefs,
Doutsen
0

0