Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

het viel totaal verkeerd

anno, 16 jaar

Wat de f@#ck?!
hee allemaal, na lang twijfelen zet ik hier toch maar mijn verhaal openbaar. Ben namelijk erg benieuwd naar jullie reacties. Ik zal bij het begin beginnen, mijn ouders zijn al sinds ik het me kan heugen gescheiden. Ben er dan ook mee op gegroeid en ben aan allebei mijn stiefouders erg gehecht, heb ook een "stief"broertje waar ik heel goed mee kan. Nou ging het altijd w goed tussen mijn ouders, om het weekend en soms een extra weekend gaan we naar onze vader. Zo ging het altijd al en gewoon prima naar mijn mening. Nou hebben mijn moeder, haar vriend, opa oma en ik al een tijdje een idee om te verhuizen. Naja dat moet je dan toch gaan vertellen aan papa, dat viel totaaaal verkeerd. Was overigs een hele zware avond met van beide kanten veel lelijke woorden. Logisch dat hij boos wordt, het zou 1 uur rijden zijn ipv 20min. Maar natuurlijk houden we het zo als het is nogsteeds om het weekend naar paps. Helaas is paps nu nogsteeds onzettend boos en doet alles eraan om mama het leven zuur te maken. (zorgen dat wij de weekenden dat mama vrij is bij papa zijn en dat als mama moet werken de weekende bij mama zijn ectect ) ofcourse snap ik dat hij boos is, maar dit is echt heel verveld... Het plan gaat overgens pas ovr 2 jaar gebeuren ( dan ben ik dus 18 ) Ben obtzettend benieuwd naar jullie mening, tips ect hierover en hoe ik hier het best mee om kan gaan. Best een zware tijd.. Liefss
OF

Reacties (2)

Mehtab

meer dan 8 jaar geleden

Lieve Anno,

Bedankt voor je berichtje op ons forum. Het is erg vervelend om middenin de ruzie van je ouders te zitten. Het is ook erg jammer dat de goede relatie tussen je ouders totaal is verstoord door een verhuizingsplan dat pas over twee jaar gaat plaatsvinden.
Het is in ieder geval wel heel erg fijn dat je relatie met je stiefouders en broertje goed is! Mijn tip aan jou is om aan allebei je ouders duidelijk te maken dat ze geen ruzie moeten maken waar jij bij bent of waar jij het kunt horen. Het is nooit fijn om de lelijke woorden te horen die je ouders tegen elkaar zeggen. Het is misschien ook goed om de ruimte te verlaten als er ruzie is. Tot slot wil ik nog als tip geven om heel goed bij jezelf na te gaan wat jij fijn zou vinden. Als je 18 bent geworden, mag je natuurlijk ook zelf meer beslissen over waar je wilt zijn. Dat is heel erg fijn! Misschien is het ook goed om je vader uit te leggen hoe jij je voelt en wat jij denkt dat het beste voor jou is en waarom je dat vind. Op die manier zal je vader meer duidelijkheid krijgen.

Ik hoop dat je wat zult hebben aan mijn tips,

Veel liefs en succes,

Mehtab

0

Nicoline

meer dan 8 jaar geleden

Hoi Anno,

Wat vervelend dat je vader het zo slecht opvatte dat jullie wilden gaan verhuizen.

Eerst wil ik even zeggen dat mijn ouders ook 3 kwartier tot een uur met de auto uit elkaar wonen. Bij ons gaat dit heel goed en mijn vader haalt altijd mijn zusje op op vrijdag na school en ik kom later omdat ik later uit ben met de trein. Op zondag worden wij dan weer opgehaald door mijn moeder. Met dit verhaal wilde ik even duidelijk maken dat er opzich niks hoeft te veranderen voor je vader behalve dat hij wat verder moet rijden. Tenzij je zelf met de trein gaat. Misschien dat je dit eens aan je vader kan zeggen.

Maar dat je ouders nu ruzie hebben is vervelend. Ik denk dat je tegen beide ouders moet zeggen dat je het heel naar vindt hoe het nu loopt (vooral tegen je vader). Misschien dat ze zich dan wat normaler gaan gedragen en dat ze ook gewoon kunnen praten erover en samen tot een oplossing kunnen komen!

Succes! Groetjes Nicoline

0

📝 Geef zelf antwoord op deze vraag

Deel hier jouw ervaring, tips en adviezen!

respond to letter