Bang voor m'n vader
Iwana, 11 jaar
Reacties (2)
meer dan 8 jaar geleden
Dag iwana, Wat een heftig verhaal meisje! Kan me voorstellen dat je wel wat tips wil.
Vervelend te horen dat je juist dacht dat je netjes gezegd had tegen je vader en dat het desondanks zo groot geworden is. Ik lees namelijk dat je echt je best deed om hem juist geen reden te geven om boos te worden. Als ik je berichtje lees dan denk ik dat je dat knap gedaan hebt, je deed wat jij dacht dat het beste was!
Papa is nu toch een beetje boos, maar begrijp jij waarom precies? Kun je dat aan hem vragen? Want jouw vader vond jouw mond te groot, maar jij vond jezelf juist netjes. Kun je daarover afspraken maken met je vader?
Misschien kan het je helpen om je gevoelens op te schrijven op papier, sommige hiervan kun je misschien met je vader delen en andere zijn misschien juist alleen voor jou. Een soort dagboek. De gevoelens die je deelt vanaf papier begrijpt papa misschien beter. Als je schrijft kun je lang nadenken over wat je neer wil zetten, daardoor is het makkelijker om duidelijk te maken wat je wil zeggen.
Zet hem op, Liefs!
Johanna
meer dan 8 jaar geleden
Lieve Iwana,
Wat vervelend allemaal, voor jou en natuurlijk ook voor je moeder. Het is heel moeilijk voor jou om het beter te maken als je niet weet waarom je vader steeds zo boos wordt. Iemand bedreigen is natuurlijk altijd fout, dat mag niemand doen. Het is goed dat je moeder hulp heeft ingeschakeld!
Als je vader jou weer boos opbelt, zou ik rustig proberen te blijven. Dat is het beste. Anders wordt het ruzie, en schreeuwen heen en weer. Daar schiet je niets mee op. Je kan het beste rustig vragen waarom papa zo boos is, en wat jij fout hebt gedaan. Misschien kan hij het dan beter uitleggen. Maar als het bij geschreeuw en boosheid blijft, dan kun je beter zeggen dat je op die manier niet wil praten.
Ook is het goed om met iemand over de gebeurtenissen te praten. Dat lucht echt op. Bijvoorbeeld een vriend of vriendin, maar het kan ook heel fijn zijn om op school iemand te vragen. Misschien is er een leraar of lerares die jij erg mag, of een speciale persoon op school waarbij je terecht kunt met dit soort dingen.
Ik vind het moedig van je dat je alles zo vertelt. Het is niet fijn voor je allemaal. Veel succes en sterkte Iwana.
Groetjes, Yannick
0
0