Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Ik wil graag bij mijn vader wonen

Anoniem, 12 jaar

Rechten
Hoi allemaal, Mijn ouders zijn al heel lang uitelkaar ik weet er niets meer van. Toen ik 3 was kreeg mijn vader een vriendin en kon ik vaker naar mijn vader maar moest ik van mijn moeder nog steeds vaker bij mijn moeder zijn. Ik wil al heel lang meer bij mijn vader zijn maar dat mag niet van mijn moeder als ik het vraag wordt ze altijd erg boos en verdrietig dus toen ging ik het maar niet meer vragen. Mijn moeder is vaak moe en boos we hebben vaak gezeur ik geef haar altijd maar gelijk anders blijft ze boos en soms zegt ze zo de hele dag niets. Mijn moeder is ook altijd boos op mijn vader en zijn vriendin. Maar nu ik 12 ben wil ik bij mijn vader wonen en soms nog naar mijn moeder. Mijn moeder gaat dat nooit goed vinden daarom vind ik het heel moeilijk. Wie weet wat ik het beste kan doen zodat ik bij mijn vader kan wonen en soms nog naar mijn moeder.
OF

Reacties (33)

Evi

meer dan 10 jaar geleden

Lieve anoniem,

Ik snap dat je in een lastig pakket zit. Je wilt graag bij de je vader wonen maar wilt je moeder ook niet pijn doen. Je bent nu op een leeftijd (12) dat je mag kiezen. Je moet kiezen wat jou gelukkig maakt. En jouw keuze is dus bij vader wonen. Heb je hier ook met je vader en zijn vriendin gesproken? Vinden zij het ook goed?

Misschien dat zij dan met je moeder kunnen praten?

Of je zou een brief kunnen schrijven aan je moeder. Dat je daarin zet dat je veel van haar houd en dat je haar geen pijn wilt doen. Maar dat je wel heel graag bij je vader zou willen wonen. Ook al zal zij daar ongetwijfeld verdrietig van zijn Omdat ze jou dan minder ziet. Ze zal het misschien ook begrijpen en het een kans willen geven.

Ik hoop dat je eruit komt!

Liefs Evi

0

Femke

meer dan 10 jaar geleden

Hallo anoniem,

Wat goed dat je hier om advies vraagt! Het is altijd moeilijk als je een keuze moet maken, waardoor je weet dat je anderen verdriet gaat doen. Maar het aller belangrijkste in het leven (och, dat klinkt dramatisch hè? ;-)) is dat je zelf gelukkig bent. Jij voelt je duidelijk niet gelukkig als je zoveel bij je moeder bent en wil daarom graag de keuze maken om bij je vader te gaan wonen.

Ik ben het eens met Evi, een brief schrijven is echt een goede manier om je moeder op een rustige en duidelijke manier te laten weten hoe jij je voelt. Dan kan ze niet meteen reageren, maar heeft ze rustig te tijd om de brief tot zich door te laten dringen en dan kan ze nadenken over haar reactie tegenover jou. Dan is de kans dat ze in een opwelling heel boos of verdrietig reageert een stuk kleiner.

Als er nog eens iets is, of het loopt anders (of beter ;-)) dan je hoopte, dan kun je hier altijd je berichtje kwijt.

Liefs, Femke

0

Anoniempje

meer dan 10 jaar geleden

Hey, Ik wil ook bij mijn vader wonen. Maar als ik tegen hem zeg dat ik bij hem wil wonen, Zegt hij altijd: Maar ik ben niet altijd thuis, Ik moet huizen voegen en kan niet iedere keer voor 2/3 mensen koken. Ik pieker er soms ook over, en ik app hem ook heel vaak als ik ruzie met mama heb, dan zeg ik altijd: ik wil bij jou wonen, want mama weet altijd alles beter, en word snel boos. Maar hij zegt dan altijd: komt wel goed dit dat Hebben jullie advies? Xmij

0

Anoniempje

meer dan 10 jaar geleden

Dat laatste bericht was van mij, maar ik ben 13 haha

0

anoniem..

ongeveer 10 jaar geleden

Hallo, ik ben een meisje van 14 jaar en ik heb thuis heel veel ruzie met mijn moeder, ze is altijd boos op mij lijkt het wel! we hebben vaak erge ruzie's. Bij mijn vader gaat het relaxter, en is het veel fijner, maar hij woont in Duitsland. Met mijn moeder valt niet te praten, als ik het ergens op een normale manier over wil hebben kan dat nooit, ze moet of nog heel veel doen of ze is moe,

Heeft iemand advies voor mij want dit zit me dwars!

Groetjes.

0

Anoniem

bijna 10 jaar geleden

Ik ben een kind van gescheiden ouder en ik vind het natuurlijk niet leuk dat me ouders uitelkaat zij maar ik moet er mee leven ik ben blij dat ze goed met elkaar op kunnen schieten maar me moeder doet altijd boos tegen me en nu vooral want iemand Had verkeert begrepen dat ik het niet vidn dat de vriend van me meider en me moeder gaan trouwen maar dat is niet waar nou ja ik vidn het ook niet leuk maar ik dat had ik niet haar gezegd en nu mag ze me niet en nu us ze dus boos ik wil zo graag bij me vader wonen maar dat kan niet want dan zegt tie ja dat kan niet want ik ben niet zo vaak thuis en Sarona werk maar dure keer In de week maar ja want moet ik doen huil aleen nog maar help my pleas geef me advies

0

Beau

bijna 10 jaar geleden

Hey Anoniem,

Dankjewel voor je berichtje. Als ik het goed begrijp wil je graag bij je vader gaan wonen omdat je moeder boos doet, maar gaf je vader aan dat het niet kan omdat hij vaak niet thuis was. Klopt dat? Allereerst wil ik zeggen dat ik vind dat je in een ontzettend nare situatie zit. Des te beter dat je nu je verhaal doet hier :-). Officieel heb je vanaf je twaalfde inspraak in waar je wilt wonen. De overheid heeft daar wat informatie over geplaatst op http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/scheiden/vraag-en-antwoord/ouderlijk-gezag-na-scheiding.html. Het is weliswaar meer geschreven voor ouders, maar ook voor jou geeft het hopelijk een beetje meer overzicht.

Heb je wel eens tegen je moeder gezegd dat je het heel vervelend vind dat ze zo boos tegen je doet? Soms heeft iemand namelijk niet goed door dat ze jouw kwetsen. Het schrijven dat je je zo voelt kan natuurlijk ook. Ik denk dat het dan heel belangrijk is dat je vanuit jezelf praat. Dus: “Ik vind dit of ik voel dat.” Op die manier voelt je moeder zich ook hopelijk minder aangevallen.

Daarnaast zou je je vader kunnen vragen of je een deel van de week bij hem kan wonen. Het is dan nog niet de hele tijd, maar ik kan me voorstellen dat dat beter is dan alleen bij je moeder wonen. Je kunt dan denken aan de weekenden. Hoewel ik het zelf ook heel lastig vond, heb ik geleerd dat open zijn over je gevoelens ook duidelijker maakt dat – in jou geval bij je vader wonen – echt nodig is. Het blijft tenslotte wel je vader, die zeker ook geeft om zijn dochter ;-).

Ik hoop dat je hier weer een beetje mee op weg kunt, ook omdat je op deze manier zo direct mogelijk dingen kan veranderen. Mocht je toch nog meer tips willen, laat het gerust weten. We zijn er voor je :-).

Heel veel sterkte en succes, je mag er zijn.

Beau

0

Naomi

bijna 10 jaar geleden

Hoi Ik wil heel graag bij me vader gaan wonen maar me moeder die heeft het recht over mij en ze zal het nooit goed vinden want me ouders hebben steeds ruzie en sinds kort heeft ze een nieuwe vriend die ik echt niet mag hij scheld me ook uit enzo en ik weet gewoon niet meer wat ik moet doen help!

0

Aron

bijna 10 jaar geleden

Hallo Naomi, Wat vervelend dat jij je niet op jouw gemak voelt bij jouw moeder. Omdat jij 12 jaar bent, heb je enige inspraak in waar jij graag wilt wonen, maar jij bepaalt dit natuurlijk niet volledig. Je kunt bij de rechter aangeven dat jij liever bij jouw vader wilt wonen. De rechter kan dan gaan kijken wat er mogelijk is voor jou. Meer informatie hierover kun je vinden op: http://www.echtscheiding-aanvragen.com/inspraak-kind-twaalf-jaar-ouder-omgangsregeling Er zijn heel veel websites en ook filmpjes die dit heel fijn uitleggen. Natuurlijk kan het ook erg goed zijn om eens met jouw ouders te praten. Vraag eens aan jouw vader of hij samen met jou een gesprekje wilt voeren met jouw moeder. Dit kan ook erg goed helpen! Groetjes, Aron

0

daemian

ongeveer 9 jaar geleden

hoi allemaal ik ben een kind van gescheiden ouders en zit er de laatste tijd veel aan te denken om bij mijn vader te gaan wonen. mijn moeder en haar vriend maken vaak ruzie met mij en vaak over kleine dingetjes. ik heb geprobeerd eer over te praten maar dat lukt niet. ik vind het veel leuker bij mijn vader maar hij woont helemaal in Zwolle ( ik in den helder) en ik wil mijn moeder niet kwetsen. wat moet ik doen??

0

xoxo

ongeveer 9 jaar geleden

Hoii, ik d8 echt dat ik de enige was die twijfelde om bij de andere ouder te gaan wonen. Ik wil graag bij mn vader gaan wonen maar ik ben heel bang om mijn moeder pijn te doen want ik hou echt van haar maar ik denk dat ik het leuker krijg op een andere school en bij mn vader heb ik een stiefzus waar ik heel goed mee kan. Ik weet niet goed wat ik moet doen moet ik voormezelf kiezen en zeggen ik ga bij mn vader wonen of moet ik tog aan mn moeder denken?

0

Jennifer

ongeveer 9 jaar geleden

Heeyy, ik begrijp je heel goed. Ik ga deze zomer bij mijn vader wonen. Ik heb het gewoon heel rustig uitgelegd. Ik zei dingen als: het komt niet door jou. het is niet zo dat ik ongelukkig ben hier, maar ik heb een vaderrol nodig in mijn leven(dat is ook beter voor je ontwikkeling). en ik kom vaak genoeg langs, en bellen kan ook.

Ben je bang om je moeder pijn te doen? Snap ik, had ik namelijk ook. Als je rustig blijft en zegt waar je mee zit is de pijn al een stuk minder, ze blijft natuurlijk wel een tijdje teleurgesteld omdat ze je erg gaat missen. Zolang je eerlijk en rustig blijft en er niet omheen draait maar zegt wat je wilt zeggen komt het helemaal goed

0

Floor

bijna 9 jaar geleden

Hee Anoniem, Ik snap je heel goed.. Misschien kan je een keertje met je moeder en je vader samen gaan praten als dat lukt? Ik denk dat je moeder haar kind ook niet kwijt wilt en dat ze heel zuinig op je is dan.. Hou daar maar rekening mee. Maar ik denk dat je moeder je wel zal begrijpen! Goodluck :) Liefs,
Floor

0

Kevin

bijna 9 jaar geleden

Hallo ,

Mijn naam is Kevin en ik ben 14 jaar oud. Mijn ouders zijn al een paar jaar gescheiden en sindsdien probeert mijn moeder mijn vader zwart te maken , ze zegt dingen over hem die helemaal niet kloppen. Maargoed , ik wil heel graag bij mijn vader wonen en ik weet niet hoe ik dit aan mijn moeder moet vertellen. Mijn moeder is heel apart , het lijkt wel alsof gevoelens haar helemaal niks boeien , als ik zou vertellen dat ik bij mijn vader wil wonen dan gaat ze waarschijlijk flippen. Om eerlijk te zijn ben ik een beetje bang voor haar reactie , ik heb namelijk ook niet zo'n goede band met mijn moeder(ik mag haar ook niet echt.) met mijn vader heb ik echter wel een hele goede band. Mijn vraag is : "Wat moet ik doen en hoe moet ik dit zeggen?"

Alvast bedankt!

Met vriendelijke groet ,

Kevin

0

Marell

bijna 9 jaar geleden

Hoii kevin, Ik heb er dus ook over getwijfeld en ik heb het ook op deze site gezet. Ik heb nagedacht en ik heb het niet gedaan omdat ik dan alles kwijtraak. Ik snap je wel heel goed ik dacht dat ook van mij moeder. Daarom heb ik het misschien ook wel niet gedaan. Maar als je het heel graag wat je wss wel zeker weet. Ik zou een weekje vij je vader gaan slapen en in die tijd een brief schrijven waar je goed over nadenkt waarom je het wil. Als je brief klaar is zou ik hem naar je moeder sturen via de post. Als jij bij je vader woont heeft zei tijd om na te denken over de brief zonder dat ze op je kan flippen haha. Heel veel succes!

0

Melody

bijna 9 jaar geleden

Hallo, ik heb hier hetzelfde probleem. Mijn moeder is heel erg lief hoor maar ik heb een best slechte band met haar. Dus ik wil bij mijn vaser gaan wonen. Ik ben nu wel 11 maar bijna 12. Maar het probleem is dat ik mijn moeder niet wil kwetsen. Wat moet ik doen? <3

Xx Melody

0

anoniem

meer dan 7 jaar geleden

ik maak op dit moment precies hetzelfde mee alleen ben ik ondertussen 14 ik wil al heel lang bij mijn vader wonen maar ik ben bang om alles te verliezen.

0

bart

meer dan 6 jaar geleden

Ik heb hetzelfde maar je moet het gewoon eerlijk zeggen wat ik eerst niet had gedaan maar daarna was het toch beter geweest als ik eerlijk was geweest

0

T.

ongeveer 6 jaar geleden

Hallo allemaal Na de scheiding van mijn ouders liep ik vast bij mijn moeder (wij hebben co-ouderschap). Ik heb toen zelf een brief geschreven naar de kinderrechter en die heeft heel goed naar mijn verhaal geluisterd. We hebben er toen voor gekozen dat ik 1 nachtje extra naar bij mijn vader bleef en ook 1x extra bij hem ging eten. Dat was toen een goede oplossing. Nu heeft mijn vader een nieuwe vriendin die mij niet mag dus was die regel snel van tafel (zij vond het maar lastig dat ik vaker kwam). Maar ik vind het goed zo dat die afspraak terug is gedraaid.

Het fijne van de kinderrechter vond ik dat zij naar mij luisterde als iemand die ons niet kende. Ze zit er in haar gewone kleding en we hebben een gewoon leuk gesprekje gehad.

Dat kan ik iedereen dus aan raden, schrijf een brief naar de kinderrechter. Ieder kind die een brief schrijft vind de rechter moedig en wil sowieso met dat kind praten heeft ze mij verteld.

Een rechter kan je ouders dus eigenlijk dwingen om hun gevoelens aan de kant te schuiven en echt naar jouw te luisteren

Succes!

T.

0

Milan

14 jaar

ongeveer 6 jaar geleden

Je hebt het recht behalve als je moeder gaat onderzoeken en bewijst dat je vader niet voor je kan zorgen

0

Lola

15 jaar

meer dan 5 jaar geleden

Ik ben 15 jaar en heb veel stress door school, mijn moeder maakt dit veel erger omdat ze altijd boos wordt als er iets niet goed gaat op school. We hebben elke dag ruzie en als ik geen goede cijfers haal, pakt ze dingen van me af. Elke dag moet ik huilen door haar en elke keer zegt ze dat ze het beter wilt doen, maar het lukt niet. Ik krijg te veel stress en door haar kan ik eigenlijk niet goed meer leren. Ik leer fijner bij mijn moeder, maar ze geeft gewoon te veel stress. Mijn vader geeft me geen stress en dat is beter voor mij. Ik zou niet weten wat ik hiermee aan moet.

0

Demi

12 jaar

meer dan 5 jaar geleden

Hallo ik ben demi ik wil graag bij mijn vader wonen ik ben 12 jaar dus mag het nu ook zelf beslissen ik huil vaak in bed omdat ik naar m’n vader wil het probleem is is dat ik en m’n moeder geen goede band met elkaar hebben en ze vaak boos word dus ik durf het niet te zeggen ik weet dat m’n stiefvader het ook te horen zal krijgen en dat vind ik ook eng want ik mag hem niet WAT MOET IM DOEN HELP ME

Geen

15 jaar

bijna 5 jaar geleden

Zelf ben ik 15, maar jij mag nog niet helemaal beslissen. Ik ook niet. Het zit zo: van 12 tot 18 mag je meebeslissen. Zelf heb ik na een veel gedoe, het CJG, psychologen etc het voor mekaar gekregen om meer bij de ene ouder te wonen. Als dat niet werkt moet je naar een kinderrechter die rekening houdt met jouw mening. Helaas mag je pas vanaf 18 echt kiezen waar je woont.

Cynthia

13 jaar

meer dan 4 jaar geleden

Ik heb dit ook

Anoniem

13 jaar

ongeveer 4 jaar geleden

Ik heb hetzelfde maar dan andersom ik woon bij mijn vader en wil graag bij mijn moeder maar ik heb het gewoon eerlijk gezegd als ik jou was zou ik dat ook doen want dan is de kans groter dat je dat mag

Anoniem

12 jaar

ongeveer 2 jaar geleden

Ik ben nu 12 en heb hetzelfde ik weet nu niet wat te doen

Anoniem

12 jaar

ongeveer 2 jaar geleden

Same

5

Anoniem

13 jaar

ongeveer 5 jaar geleden

Hebben jullie misschien argumenten waarom kinderen vanaf 9 jaar met gescheiden ouders zelf mogen bepalen bij wie ze willen wonen in een lastige situatie

0

anoniem

12 jaar

meer dan 4 jaar geleden

ik heb het zelf ook maar ik ga naar de middelbare school kan iemand mij helpen

0

Annoniem

20 jaar

ongeveer 4 jaar geleden

Ik zou zeggen dat het moet gebeuren. Maar blijf wel het beste wensen voor je moeder. (Misschien krijgt ze de gevolgen mee, als ze boos is dan pikt niet iedereen dat.).

Ik wil zelf ook vast bij mijn vader wonen. Er gebeurd de laatste tijd niks ernstigs meer, maar dat komt denk ik omdat ik mezelf gedeisd hou. Bij jou is het misschien een erger geval. Maar ik moet hier toch weg.

(Ik zie dat dit zo'n 6 jaar geleden is geplaatst, maar ik geef lekker toch mijn reactie.)

0

Levi

13 jaar

meer dan 3 jaar geleden

ik ben moe

Suzanne

meer dan 3 jaar geleden

Hoi Levi, Wat vervelend dat je moe bent. Ik herken dat wel! Soms kan het allemaal als een beetje veel voelen. Weet dat je je altijd voor een buddy mag aanmelden als je graag met iemand over de scheiding van je ouders wil chatten. Dat doe je door hier te klikken: https://www.villapinedo.nl/ik-wil-een-buddy/

Liefs! Suzanne

1

Anir

10 jaar

ongeveer 1 jaar geleden

2 jaar golden moest ik o-ok bijn mijn model women maar nooit bijn mijn vader kan je helpen om bijna mijn vader te verhuisen

0

📝 Geef zelf antwoord op deze vraag

Deel hier jouw ervaring, tips en adviezen!

respond to letter