Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Wat moet ik doen bij de rechter?

Isabelle, 13 jaar

Mijn woonsituatieRechtenBelangrijke momentenWat de f@#ck?!
Mijn ouders zijn gescheiden sinds dat ik 9 of 10 was en mijn moeder heeft veel vriendjes gehad. Het werd erg frustrerend voor mij en ik woud ook zelfmoordplegen op 11 jaar. Nu heeft mijn moeder een huis gekocht met haar vriendje waar ze al 2 jaar mee heeft, maar mijn vader is het er niet mee eens. Waarom? Omdat ze te ver verhuist dan dat is afgesproken. Nu moet ik naar de rechter met mijn ouders, wat moet ik doen? Mijn vader gaat vragen of ik langer bij hem kan blijven zodat ik niet te veel met de train moet reizen wat ik erg fijn vind. Maar ik wil ook niet mijn moeder verdrietig maken doordat want ze heeft ookal contact verloren met mijn halfzus omdat ze haar mishandeld heeft en erg gemeen tegen haar was. Kan iemand mij vertellen wat ik moet doen of zeggen bij de rechtzaak want ik ben erg nerveus (ik weet niet hoe je het schrijft maar ik bedoel gewoon dat ik niet weet wat ik moet doen en het is mijn eerste keer bij een rechtzaak). Ook ben in mishandeld dat is ook de rede dat ik zelfmoord woud plegen maar omdat ik een te aardig persoon ben had ik besloten om het niet te doen en daar ben ik ook blij mee. Mijn moeder mishandeld niemand meer en haar naam houd ik ook anoniem. Wat moet ik doen? Reageer als je dit leest om mij misschien tips te geven! Dankje voor het lezen!
OF

Reacties (4)

Megan

24 jaar

ongeveer 1 jaar geleden

Lieve Isabelle,

Wat fijn dat jij ons forum hebt gevonden! Ik vind het naar om te lezen dat jij bent mishandeld en hierdoor het gevoel had dat je er niet meer wilde zijn. Je bent zo te lezen druk bezig met de rechtszaak van je ouders. Ik wil je laten weten dat je vraag goed is aangekomen en dat je niet alleen bent. Onze Buddy’s gaan hun best doen om jou zo snel mogelijk een luisterend oor te bieden en jou te steunen in deze situatie, maar voor nu wil ik jou alvast een aantal websites geven waar je in de tussentijd misschien iets aan hebt: 

Ik ga er vanuit dat je snel reacties krijgt van onze lieve Buddy’s en andere kinderen en jongeren met gescheiden ouders!

Liefs,

Megan van Team Villa Pinedo

0

Haylee

11 jaar

ongeveer 1 jaar geleden

Heftig! (PLEEG GEEN ZELFMOORD) Dit heb ik zelf niet meegemaakt, maar ik denk dat ik ook super nerveus zou zijn. Maar ik denk dat als je gaat zeggen wat je er écht van vindt, je vader en moeder het wel begrijpen. Zo niet, dan zijn ze (en vooral als je moeder het niet begrijpt) misschien meer met hun eigen mening bezig dan wat hun kind ervan vindt. Ik zou vooral zeggen wat je gevoel wil zeggen, en als je moeder of vader het niet accepteert, gaat de rechter je vast wel helpen. Want in principe gaat het erom wat jij vindt, anders hadden je ouders geen kind moeten maken. Als je duidelijk laat zien wat jij wilt, zou ik als vader of moeder blij zijn als mijn kind ook blij zit. Maarja, ik ken je ouders en jou ook niet, en ik kan dus niet echt een goede tip geven. Wat ik wel wil zeggen is: Pleeg géén zelfmoord. Je hebt nog een heel leven en je kunt later leuke dingen gaan doen (nu klink ik als een oma van 80), dus desnoods ga je maar ergens anders wonen waar je gelukkig bent. Ookal ben jij ouder dan ik, en leef je dus langer, ik zou toch gewoon verder leven.

0

Mille

24 jaar

ongeveer 1 jaar geleden

Dag lieve Isabelle,

Wat knap van jou dat jij je persoonlijke vraag deelt op het Forum. Zo te lezen zit je in een moeilijke situatie, waar jij veel verdriet door voelt. Het is volkomen begrijpelijk dat je niet meer weet wat je hiermee kunt doen.

Ik lees dat je moeder veel vriendjes heeft gehad, en dat dit erg frustrerend was voor jou. Dit begrijp ik heel goed. Je moest daardoor waarschijnlijk heel vaak wennen aan nieuwe mensen. Helaas heb jij ook pijnlijke dingen meegemaakt door mishandeling, en op een gegeven moment was dit zo moeilijk voor je, dat je aan zelfmoord gedacht hebt. Dat is natuurlijk een hele pijnlijke gedachte. Mocht je nog last hebben van deze gedachte, weet dan dat je op ieder moment gratis kunt bellen naar het telefoonnummer: 0800-0113. Hiermee krijg je iemand aan de lijn die jou kan helpen wanneer je last hebt van zelfmoordgedachten. Hij of zij zal naar jou luisteren en antwoord geven op de vragen waar je mee zit.

Ik lees ook dat je moeder gaat verhuizen, wat jou in een lastige situatie brengt. Want allereerst vind jij het fijn om met je vader te zijn, maar je wil niet jouw moeder verdrietig maken. Het belangrijkste om te weten voor de rechtszaak, is dat de rechter wil weten wat jij fijn vindt. Hij of zij zal het volkomen begrijpen dat jij het spannend vindt, omdat dit jouw eerste keer is bij een rechtszaak. Het enige dat jij dus hoeft te doen, is vertellen wat jij graag zou willen. Maar ik begrijp het als je nu niet goed weet wat je zelf wil, ook omdat jij je moeder niet wil kwetsen. Lijkt het jou fijn om hierover te praten met je moeder en je vader? Mocht dit moeilijk zijn vanwege de afstand naar je moeder, zou het jou misschien helpen om hierover met haar te bellen?

Vergeet niet dat er ook altijd juffen en meesters zijn op school, die hierover met je kunnen praten. Of is er misschien een ander familielid waar jij steun uit kunt halen? Graag wil ik je meegeven dat jij het enorm goed doet, maar dat je dit niet alleen hoeft te doen! ❤️

In de rechtszaak kun jij geen fouten maken, en hoe vervelend het ook is, hoort spanning er een beetje bij. Mocht je nog meer willen praten, wist je dat jij je kunt aanmelden voor een eigen chat-buddy? Zo kun jij chatten met iemand die hetzelfde als jij heeft meegemaakt. Dit kun je doen via https://www.villapinedo.nl/aanmelden-voor-een-buddy

Ik hoop dat jij je hart kunt luchten en jij samen met je ouders tot een mooie oplossing gaat komen, waar jij je goed bij voelt.

Veel knuffels, Mille

0

Norah

10 jaar

ongeveer 1 jaar geleden

Ik heb bijna het zefde, maar toen ik 2 was gingen ze scheiden. en mijn ouders gaan naar de rechtbank.

0

📝 Geef zelf antwoord op deze vraag

Deel hier jouw ervaring, tips en adviezen!

respond to letter