Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Ouders 2x gescheiden

Tess, 14 jaar

Mijn oudersStiefouders
Hey! Mijn ouders zijn al 2x gescheiden. De aller eerste scheiding gebeurde toen ik 2jaar was, toen ik 4 was kwam mijn stiefvader in mijn leven. Mijn moeder en stiefvader waren daarna 5 jaar samen! Ik ben deze 5 jaar heel blij geweest, dat komt ook doordat ik een stiefbroer kreeg! Wij hadden een hele goeie band samen. Mijn moeder en stiefvader gingen uit elkaar toen ik 9 was, mijn stiefvader was eigenlijk mijn soort vader geworden. Omdat mijn vader bijna niet is betrokken bij mijn opvoeding๐Ÿ™ƒ. Nu ga ik nog regelmatig naar mijn stiefvader en mijn stiefbroer, want ze betekenen wel heel veel voor mij. De band tussen mijn vader en mij is niet heel veel beter, omdat ik mijn vader niet heel vaak meer zie. Meestal zie ik hem in de vakantie, omdat hij te druk is met zijn werk. Ik heb er wel veel moeite mee, want mijn vader blijft toch mijn vader. Hebben jullie deze situatie ook meegemaakt? En hebben jullie misschien tips hoe ik hier beter mee om zou kunnen gaan?
OF

Reacties (2)

Isa

21 jaar

9 maanden geleden

Hey Tess,

Bedankt voor het delen van je verhaal! Ik herken je situatie. Ik was 10 toen mijn vader en moeder gingen scheiden en 17 toen mijn moeder en haar vrouw, mijn stiefmoeder gingen scheiden, die ook een moeder voor mij was geworden terwijl het contact met mijn vader verslechterde.

Heel fijn dat je nog regelmatig naar je stiefvader en stiefbroer kan! Zolang je dat geluk brengt, zou ik dat vooral blijven doen! Ook ex-stieffamilie kan super belangrijk en fijn zijn, het belangrijkste is dat het voor jullie goed voelt. Ik ga bijvoorbeeld ook nog altijd naar mijn (ex-stief)moeder.

Ik kan het goed voorstellen dat het lastig is dat je een minder goede band met je vader hebt, en dat dit extra ingewikkeld is in jouw situatie. Wat ik wel eens deed met mijn vader, is er over praten en samen bedenken hoe we ons contact zouden vormgeven. Bijvoorbeeld door af te spreken om 1x per week even te bellen. Soms kan het al fijn zijn om het alleen even te benoemen.

Sowieso vind ik het super knap van je dat je je best doet om aan de banden met je stief familie en met je vader te werken! Dat kan soms best lastig zijn, zeker omdat anderen het niet altijd begrijpen. Mocht je er nog meer over kwijt willen of vragen hebben, kan je natuurlijk altijd hier bij Villa Pinedo terecht :)

Succes!

Groetjes, Isa

0

Linde

25 jaar

9 maanden geleden

Hoi Tess, wat fijn dat je ons forum hebt gevonden! Ik herken mezelf heel erg ik jouw verhaal. Mijn ouders zijn gescheiden toen ik 7 jaar was. Mijn moeder is daarna weer getrouwd en toen ik 17 jaar was, zijn mijn moeder en ex-stiefvader gescheiden. Mijn ex-stiefvader voelde ook aan als mijn vader! Ik spreek hem nog steeds veel en vindt het ook belangrijk om contact te hebben met mijn ex-stiefzussen. Ik begrijp dan ook helemaal dat jouw ex-stiefvader en ex-stiefbroer heel belangrijk voor je zijn en vind het mooi om te horen dat je hen nog steeds graag bezoekt. Zo lang dat goed blijft voelen, zou ik dat ook zeker blijven doen.

Ook mijn band met mijn vader was niet erg goed. Ik zag hem heel weinig en merkte aan mijzelf dat ik mijn ex-stiefvader meer als vader begon te zien. Nu ik ouder ben, ben ik gaan inzien dat dat niet slecht hoeft te zijn. Het is logisch dat je ex-stiefvader, die jou opvoedt, ook als je vader begint te voelen. Het is helemaal oke om dit gevoel bij zowel je vader als ex-stiefvader te hebben!

Achteraf had ik wel graag beter contact met mijn vader willen hebben. Voelt dat voor jou ook zo? Ik heb dat vroeger geprobeerd door met hem te praten en hem aan te geven dat ik hem mis. Ook heb ik hem eens, met behulp van mijn opa en oma, een brief geschreven om aan te geven waar ik mee zat en hoe ik ons contact graag voor me zou zien. Dit heb ik wel pas op latere leeftijd gedaan waardoor het contact tussen ons ook pas later tot stand is gekomen. Heb jij al wel eens geprobeerd om er met je vader over te praten? Of is er iemand anders met wie je het hierover kan hebben? Praten lucht op รฉn vaak kan een gesprek ook tot verandering leiden. Dat is in ieder geval bij mij gebeurd en heeft tot positief contact geleid.

Hopelijk heb je iets aan mijn ervaring. Ik vind het in ieder geval super knap dat je je hiermee bezig houdt. Heel veel succes de komende tijd en ik hoop dat je met je ex-stieffamilie รฉn vader een hele fijne band opbouwt!

Liefs Linde

0

๐Ÿ“ Geef zelf antwoord op deze vraag

Deel hier jouw ervaring, tips en adviezen!

respond to letter