Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Het lijkt alsof ik tegen een muur praat

Juul, 23 jaar

Mijn ouders
Een paar maanden geleden vertelde mijn vader dat hij wilde scheiden van mijn moeder en dat hij een ander heeft. Sinds kort is zij in ons ouderlijk huis ingetrokken. Ik woon zelf niet meer thuis dus hier heb ik niet direct last van. Mijn vader heeft nooit over eerdere twijfels in zijn relatie met mijn moeder gesproken en kwam van de een op de andere dag met dit nieuws. Doordat hij dit nooit gedaan heeft is dit een ontzettende klap voor mij en mijn moeder. Mijn moeder is er kapot van en moest verhuizen. Sindsdien hebben mijn vader en ik nauwelijks contact. Ik ben ontzettend verdrietig over de situatie en mijn vader doet alsof er ‘niets’ is veranderd. Dat ik toch niet meer thuis woon en hij nog steeds mijn vader is en mama nog steeds mijn moeder. Ik ervaar heel veel onbegrip en merk dat ik ineens een hele andere kant van mijn vader zie waardoor ik hem ook minder leuk begin te vinden als persoon. Ik probeer hier heel erg acceptatie in te vinden en heb onlangs zijn nieuwe vriendin ontmoet. Ik heb dit zelf voorgesteld in de hoop dat het de situatie tussen mij en mijn vader iets zou verbeteren. Na dit bezoek heeft mijn vader geen een keer aan me gevraagd wat ik ervan vond. Dit vind ik echt onbegrijpelijk . Ik heb al een paar keer in een gesprek proberen aan te geven dat ik het lastig vind en verteld waar ik moeite mee heb. Echter lijkt het echt alsof ik tegen een muur praat wat leidt tot nog meer verdriet, frustratie en boosheid. Ik vroeg me af of er iemand is met tips?
OF

Reacties (2)

Demi

23 jaar

meer dan 1 jaar geleden

Hi Juul!

Dat klinkt inderdaad lastig! Ik begrijp je gevoel ook goed, mijn vader was vroeger ook een muur. Ik heb urenlang geprobeerd mijn gevoelens uit te leggen maar hij hoorde me niet en wist het meteen weer recht te praten. Ik merkte dat ikzelf dan in het gesprek niet meer goed wist wat ik nou precies duidelijk wilde maken en dan ‘gaf ik het op’ uiteindelijk.

Toen heb ik besloten om een keer alles op te schrijven als een soort brief aan hem. Die heb ik gegeven en erbij gezegd dat hij het pas mocht lezen als hij ergens alleen zat op een rustig moment. Op deze manier is er niemand om meteen een ‘verdediging’ aan te geven en kon hij zelf even nadenken over wat daar staat. Toen heb ik gevraagd of hij wilde antwoorden op de brief met een eigen brief. Op deze manier moest hij wel lezen en nadenken.

Bij mij heeft dit uiteindelijk tot een open gesprek geleid waarin er meer begrip is ontstaan.

Door je gevoel op papier te zetten kan je soms duidelijker zijn dan wanneer je in een gesprek terplekke moet nadenken over wat je wil zeggen en antwoorden op de ander.

Misschien heb je hier iets aan?

Groetjes Demi

0

Janne

23 jaar

meer dan 1 jaar geleden

Hee lieve Juul,

Wat een lastige situatie zeg! Super goed van je dat je hem deelt op ons forum

Ik herken mezelf in jouw verhaal. Mijn vader heeft ook een nieuwe partner met wie hij samenwoont, en ik woon op mijzelf. Zoals jij ook benoemt: ik heb hier dus niet direct last van. Toch merk ik dat hij veel met haar bezig is, waardoor ik mijzelf best wel eens ongezien heb gevoeld. Wat jij ook al zegt: dat leidde bij mij tot meer verdriet, frustratie en boosheid.

Er zijn gelukkig wel dingen geweest die mij hebben geholpen om deze situatie te verbeteren. Ik wil die tips graag aan je meegeven, dus hier komen ze!

  • Het hielp mij heel erg om mijn situatie te delen met vriendinnen. Zij luisterde naar mij waardoor ik het even kwijt kon. Dat gaf mij dan veel rust. Zijn er mensen in jouw omgeving bij wie jij jou verhaal kwijt kan?
  • Daarnaast heb ik ook wel eens aan mijn vader gevraagd om samen iets te gaan doen. Tijdens dat wij dan samen iets gingen doen, vertelde ik hem dat ik dat soort momenten heel erg fijn vond en ik dat tot nu toe erg miste in ons contact. Dat zorgde er, na een aantal keer proberen, voor dat hij nu zelf vaker contact met mij op neemt of iets leuks inplant. Daardoor voel ik mij meer gezien. Hoe zie jij dat?
Ik wil je ook nog graag meegeven dat Villa Pinedo Buddy's heeft. Dat zijn mensen die ook gescheiden ouders hebben waarmee je kunt praten over wat jou dwars zit. Hoe lijkt je dat? Ik zal het linkje even toevoegen: https://www.villapinedo.nl/informatie-over-een-buddy/

Ik hoop dat je wat aan deze tips hebt, en de situatie verbeterd

Heel veel liefs en dikke knuffel, Janne

0

📝 Geef zelf antwoord op deze vraag

Deel hier jouw ervaring, tips en adviezen!

respond to letter