Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Ruzie vader stiefmoeder

Anne, 16 jaar

Stiefouders
Mijn vader en stiefmoeder hebben heel vaak ruzie en willen nu uit elkaar omdat mijn stiefmoeder niet met mijn zusje om kan gaan. Ze willen nu uit elkaar maar ik wil dit voorkomen omdat ik denk dat ze het kunnen oplossen. Iemand tips?
OF

Reacties (2)

Romee

24 jaar

meer dan 4 jaar geleden

Hoi Anne,

Bedankt voor je vraag bij ons op het Forum en wat dapper van je dat je dit bericht hebt geplaatst!

Zelf heb ik niet precies dezelfde ervaring als jij, maar voor een gedeelte herken ik mij wel in jouw verhaal. Mijn vader en stiefmoeder hadden ook erg vaak ruzie toen ik jonger was en ik was dan ook altijd bang dat zij uit elkaar zouden gaan. Jij vertelt dat jouw vader en stiefmoeder uit elkaar willen gaan vanwege je zusje, dit klinkt als een heel vervelende situatie. Hoewel ik begrijp dat jij wil voorkomen dat ze uit elkaar gaan wil ik je erop wijzen dat dit niet aan jou is. Dit is namelijk iets tussen jouw stiefmoeder en vader en hoewel het erg lief van je is dat je hun graag samen wil houden, is dit geen last die jij als kind moet dragen. Dit moeten jouw ouders samen oplossen. Verder zijn er misschien ook andere redenen waarom jouw ouders niet meer samen willen zijn, waarvan jij mogelijk geen weet hebt.

Wat misschien wel zou kunnen is om met z'n alle te praten over de situatie. Misschien kan je dit aan je vader voorstellen zodat je vader, stiefmoeder, zusje en jij allemaal kunnen uitspreken hoe ze zich over de situatie voelen. Hierdoor wordt de situatie misschien beter.

Wanneer je nog extra behoefte hebt aan contact met iemand van gescheiden ouders kun je ook altijd een Buddy aanvragen. Informatie hierover kan je vinden via deze link: https://www.villapinedo.nl/informatie-over-buddy/

Ik hoop dat mijn berichtje je een beetje helpt en je mag gerust op mij reageren:)

Liefs,

Romee

0

Renée

23 jaar

meer dan 4 jaar geleden

Hoi Anne, Wat ontzettend knap dat je jouw vraag met ons wil delen en ik kan me goed voorstellen dat de situatie waar je nu in zit, veroorzaakt dat je met je handen in het haar zit. Het klinkt heel moeilijk. Ik ga mijn best doen om je vraag te beantwoorden.

Je zegt dat jouw vader en stiefmoeder ruzie met elkaar hebben, omdat jouw stiefmoeder het niet goed met je zusje kan vinden. Dat is ook de reden dat ze uit elkaar willen. Ik heb zelf iets soortgelijks meegemaakt. Mijn zus viel ook niet goed bij mijn vader en stiefmoeder. Er waren veel ruzies en gesprekken (zonder mij, maar wel met mijn zus, vader en stiefmoeder). Hier is geen oplossing voor gevonden. Mijn zus heeft er toen voor gekozen om bij onze moeder te gaan wonen terwijl ik gewoon bij mijn vader en stiefmoeder bleef.

Je zegt ook dat je het uit elkaar gaan wil voorkomen, omdat je denkt dat dit op te lossen is. Die gedachte alleen al, geeft mij zelf al heel veel hoop. Heb je er al eens over nagedacht om dit met je zus, je moeder, je vader en je stiefmoeder te bespreken? Ik zelf vond het fijn dat ik altijd bij mijn moeder terecht kon over mijn zorgen. Nu begrijp ik heel goed dat het soms moeilijk kan zijn om hierover te praten met iemand die heel dicht bij je staat. Op school heb je vaak een decaan of een mentor. Die staan wat verder van de situatie af en kunnen vaak alleen een luisterend oor bieden (en je naar anderen verwijzen, mocht je daarvoor open staan).

Ik wil je in ieder geval wel meegeven dat het niet jouw taak is, om de ruzie tussen jouw vader en je stiefmoeder op te lossen. Je kan aangeven dat je het vervelend vindt dat het in jouw bijzijn gedaan wordt en wat je net al zei, dat je ook denkt dat het makkelijk op te lossen is. Belangrijk is wel dat jij jezelf op nummer 1 blijft zetten. Jouw gevoel doet er ook toe en dat mag gezegd en gehoord worden. Als je iets vervelend vindt, laat dat dan weten (dat kan door middel van spreken, maar ook in een brief als je het moeilijk vindt te verwoorden).

Wat voor jou misschien wel een leuk filmpje is om te kijken: https://www.villapinedo.nl/blog/filmpjes/animatie-niet-jouw-taak/. Ook kan je kijken of je het fijn vindt om jouw situatie, vragen en moeilijkheden te delen met een buddy die ongeveer hetzelfde mee heeft gemaakt als jij. Dan klik je op deze link: https://www.villapinedo.nl/ik-wil-een-buddy/.

Ik hoop dat je hier wat aan hebt en ik wens je heel erg veel succes. Jouw hart zit op de goede plaats, dus jij komt er wel! Weet dat je hier altijd welkom bent!

Liefs, Renée

0

📝 Geef zelf antwoord op deze vraag

Deel hier jouw ervaring, tips en adviezen!

respond to letter