Logo Villa pinedo small
Logo Villa pinedo small

Gevoelens verminderen

Spijk, 11 jaar

Mijn woonsituatieGedachten en gevoelens(Geen) contact
Ik weet niet hoe ik met mijn gevoelens moet omgaan ik voel me thuis iets anders en aleen . Kan iemand hier mij mee helpen -ik heb het vervelend in de klas -ik ben vaak emotioneel -ik heb veel moeite thuis -ik heb een strenge ouder die me uitschelden -geslacht waar ik op val
OF

Reacties (4)

Romy

26 jaar

ongeveer 2 jaar geleden

Hey Spijk,

Wat dapper dat je jouw vraag stelt op het Forum. Ik wil beginnen met een compliment voor jou. Je schrijft dat je niet weet hoe je met je gevoel moet omgaan (dat is ook best heel lastig - ik ben nu 26 jaar en vind het soms ook nog lastig). Maar ik vind dat je al zo mooi hebt opgeschreven hoe je je voelt en wat je lastig vindt. Dat is echt al heel knap! ❤️

Veel dingen die je opnoemt herken ik van mijzelf, of van mensen die ik ken. Zo ken ik best veel mensen die hun tijd op school niet zo leuk vonden. Ben en was ik zelf best vaak emotioneel. Thuis heb ik ook best wel moeite gehad. Ik ken andere kinderen die (helaas) door hun ouders zijn uitgescholden. En mijn zus is lesbisch, maar ik ken ook best veel anderen die zoekende zijn geweest over het geslacht waar ze op vallen. Hiermee wil ik je laten weten dat je niet alleen bent. :)

Ik kan me voorstellen dat het best veel dingen zijn die niet zo lekker gaan of die veel energie van jou vragen. Nu ben ik geen psycholoog, maar ik denk dat het bijvoorbeeld heel logisch dat je veel emotioneel bent als een ouder je uitscheld. Het lijkt me namelijk best lastig om lelijke woorden naar je hoofd te krijgen, en al helemaal als het van papa of mama is.

Over het omgaan met je gevoelens, kan ik je een paar tips geven die mij ook hielpen:

  • Er over praten. Soms is dit misschien de meest lastige optie, maar vaak als ik het doe, lucht hij wel het meest op. Is er iemand die je in vertrouwen neemt en even alles kan vertellen wat je dwars zit? Dat kan ook een docent of sportcoach zijn. Of misschien wel een tante of neef.
  • Je gedachtes op papier schrijven. Mij kon het soms helpen om alles dat in mijn hoofd zat, op papier te zetten. Gewoon alles er even uit. Daarna voelde mijn hoofd soms wel lichter.
  • Ontspanning opzoeken. Wat maakt jou ontspannen? Kun je dat doen als je je niet zo fijn voelt? Voor mij was dat bijvoorbeeld muziek luisteren.
  • Een ademhalingsoefening doen: ga ontspannen liggen in je bed en 5 tellen in te ademen naar je buik (je buik wordt bol) en daarna weer 5 tellen uit (je buik wordt plat). Herhaal dit 10x of tot je helemaal fijn ontspannen bent.
En als laatste wil ik nog reageren over het geslacht waar je op valt. Toen ik jonger was, heb ik me ook afgevraagd of ik nou op jongens of meisjes viel. Ik wist het niet en begon heel erg te twijfelen. Zo erg, dat ik er zelfs een beetje onrustig van werd. Eigenlijk ging dat na een tijdje vanzelf over, toen ik tegen mezelf had gezegd dat het niet uitmaakte. Soms is het best lastig om te weten op wie je valt en waarom. Het goede nieuws is, is dat het niet hoeft uit te maken (bij mij in ieder geval). Als ik een jongen leuk vond, was dat goed en als ik een meisje leuk vond was dat ook goed. En als ik even niemand leuk vond, was dat ook oké. Dat gun ik jou ook.

Lieve Spijk, ik hoop dat het steeds een beetje beter zal gaan, want dat verdien jij! Stap voor stap.

Liefs en een knuffel, Romy

0

Nikki

25 jaar

ongeveer 2 jaar geleden

Hey Spijk, 

wat knap dat je zo goed kan benoemen wat je voelt! Het zijn best veel dingen waar je tegenaan loopt. Dat lijkt me moeilijk voor je. Weet dat je niet alleen bent in deze gevoelens. ❤️

Ik herken veel van de dingen waar je moeite mee hebt. Zoals het emotioneel zijn, moeite hebben thuis en een strenge ouder hebben die je uitscheldt. Zijn er dingen die jou hierbij kunnen helpen? Mij hielp het altijd om te schrijven over wat ik voelde en wat er gebeurde. Ook kon ik altijd bij een nicht terecht om te praten over wat er in me omging. Heb jij ook zo iemand in je leven, waar je bij terecht kan als je wil praten of je gevoel kwijt moet? 

Romy heeft je al hele mooie tips gegeven bij wat haar hielp in dit soort situaties, dus ik hoop dat je daar iets aan hebt. Je kan altijd bij Villa Pinedo een Buddy aanvragen om het te hebben over de dingen waar je mee zit. 

Je hoeft het niet alleen te doen! 

Liefs, Nikki

0

Gwyneth

20 jaar

ongeveer 2 jaar geleden

Hi Spijk, ik vind het enorm dapper dat je je vraag op het forum stelt. Wat goed dat je hulp zoekt!

Het is super vervelend dat je tegen deze dingen aanloopt. Ook ik heb niet altijd even lekker in mijn vel gezeten. Ik had toen het idee dat niemand mij begreep, maar toen ik het uitsprak naar mijn ouders leek het wel alsof er een hele last van mijn schouders viel. Weet je misschien zelf wat jou zou kunnen helpen? Zou je het fijn vinden om dit te bespreken met iemand, of helpt het jou misschien om alles op te schrijven?

Wist je dat je via Villa Pinedo een Buddy kunt aanvragen? Een Buddy heeft zelf ook gescheiden ouders en wilt je een luisterend oor bieden. Misschien dat dat kan helpen.

Ik hoop dat je iets aan mijn tips heeft, of van de tips die al gegeven zijn. Ik denk aan je Spijk!

Liefs, Gwyneth

0

Mirthe

11 jaar

ongeveer 2 jaar geleden

Hey lieve Spijk! Wat dapper van je dat jij jouw vraag hier op het forum stelt! 1. ik heb het vervelend in de klas: ik zou het tegen de meester zeggen of tegen je juf, zei kunnen je verder helpen. 2. ik ben vaak emotioneel: als je emotioneel bent, is dat soms goed! dan betekent ook dat je je emotionele emoties kan uiten! soms lucht het ook op om een dik potje te huilen! 3. ik heb veel moeite thuis: dit kan bij de meeste kinderen met gescheiden ouders voorkomen, ik zou iemand in vertrouwen nemen en erover praten, soms helpt het ook om al je gevoelens op te schrijven in een boekje! 4. ik heb een strenge ouder die me uitschelden: dit is niet echt normaal, ik zou er met iemand over praten en als dat niet lukt en het gaat door kun je eventueel de kindertelefoon bellen of naar de politie gaan. want technisch gezien valt dit onder mishandelen. 5. geslacht waar ik op val: ik ben zelf ook bi, en het is helemaal ok om anders te zijn. je geslacht waar je op valt heeft helemaal niks te maken met wie jij bent. dat jij anders bent betekent niet dat mensen jou anders zouden moeten behandelen. het komt vast goed! als het echt te moeilijk wordt kun je ook praten met een buddy op villa pinedo you can do it! succes spijk!

liefs mirthe

0

📝 Geef zelf antwoord op deze vraag

Deel hier jouw ervaring, tips en adviezen!

respond to letter